مقیرات

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

بسم الله الرحمن الرحیم


زمانی بود که سر می چرخاندیم، دور و برمان پر بود از این شعار که فرزند کمتر زندگی بهتر. از روی چیپس و پفک بگیرید تا روی عکس ها و پوستر ها و برنامه های تلویزیون و غیره. کم مانده بود ذکر بسم الله رئیس جمهور زمان هم شود فرزند کمتر، زندگی بهتر.

باید دید مسئله کنترل جمعیت از منظر اسلام آیا یک مسئله صحیح و خوبی است و یا نه یک سیاست کاملا اشتباه است و به عکس به رشد جمعیت بهاء داده شده است.

مسئله کنترل جمعیت با توجه به آن چه که از آیات قرآن بر می آید این است که خداوند آن را یک امر قبیح می داند و صریحا در آیه قرآن از کشتن فرزندان نهی کرده و در ادامه این نهی فرموده است روزی این کودکانی را که شما به خاطر ترس از فقر می کشید خودم می دهم. این که ما در یک کشوری که بر مبنای اسلام ساخته شده است بیاییم و سیاست کنترل جمعیت را در پیش بگیریم آن هم به خاطر ترس از فقر و کمبود منابع، یک امر کاملا اشتباه و خطاست.

اما سؤالی که پیش می آید این است که دلیل اجرای این سیاست در برهه ای از زمان چه بوده است؟ آیا اجرای آن هم در یک برهه زمانی صحیح بوده است؟

در 20 ساله 55 تا 75 رشد جمعیت ایران یک رشد کاملا صعودی را داشته است به طوری که در طی این بیست سال جمعیت ایران به 60 میلیون رسید یعنی دوبرابر رشد. جمعیت شناسان این برهه از زمان را انفجار جمعیتی ایران نام گذاری کردند. با توجه به این که در طی سال های هشتاد متولدین این دوره بایستی به فرزند آوری روی می آوردند و دولت وقت ترس کمبود امکانات را داشت، سیاست کنترل جمعیت را اتخاذ کرد. این سیاست از سوی مقام معظم رهبری هم تأیید شد و قرار بر این شد که این سیاست برای مدت زمانی محدود در کشور اجرایی شود. بعد ها امام خامنه ای از این مسئله ابراز پشیمانی کردند و فرمودند این کار اشتباه بود و بنده هم در این اشتباه سهیم هستم.

در واقع می توان نکته بسیار مهمی را که در کلام مقام معظم رهبری در دیدار با دولت مردان بیان کردند در این مسئله به وضوح مشاهده کرد. اختلال در نظام محاسباتی. بله؛ در آن زمان بزرگترین اشتباه مسئولین وقت این بود که به وعده های الهی توجه نداشتند. ترس از فقر موجب شد که به کنترل جمعیت روی آورند و غافل از آن که خداوند که روزی دهنده همه مخلوقات است خود گفته که روزی آن ها را من می دهم.

رد پای دشمنان را هم می توان در این مسئله دید. در زمانی که واردات نیاز های درمانی در ایران صورت نمی گرفت و ایران تحریم بود، از جانب مجامع بین المللی مرتبط با مسئله غذا و دارو، واکسن های عقیم کننده مردان به رایگان در اختیار دولت قرار می گرفت تا این سیاست به خوبی اجرایی شود. از طرفی خوشایندی اسرائیلی ها و آمریکایی ها از این مسئله رد پای دیگری است که این امر را نشان می دهد.

فلذا همان طور که حضرت ماه نیز بیان نمودند سیاست کنترل جمعیت یک سیاست اشتباه بوده است و اجرای آن باید متوقف می شد.


و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست دارم خدا به من هم قسم بخورد. دوسـت دارم بـرای خـدا ارزشمند باشم. و این حب-مـی خواهی اسـمـش را حـب نـفـس بگذاری یا هرچیز دیگر-مرا به مُـغیرات کشاند.به تاختن بر دشمـن
فقط می نویسم کوتاه و بـلـنـدش با خداست که چه توانی به من بدهد. برای شنیدن هم فقط «گوش شنوا» را برایتان گذاشته ام.
نه برای نظر گرفتن می نویسم و نه برای رأی ها
فقط برای تاختن بر دشمن
  • ترنم شایان